2022 m. lapkričio 18 d., penktadienis

Klasėje su Zuika

Skaitymas vaikams padeda lavinti svarbiausius gebėjimus, kurie atveria kalbėjimo ir rašymo galimybes, suteikia žinių, kurias vėliau jie panaudoja mokykloje bei darbe. Yra daug dėmesio vertų kūrinių ir autorių, kuriuos skaitydami jauni žmonės gali tobulėti, tačiau Vytautas Račickas jau daug metų yra mylimiausias vaikų rašytojas Lietuvoje.

Jis glaudžiai susijęs su mūsų kraštu: gimė ir ankstyvą vaikystę praleido Anykščių rajone, mokėsi ir gyveno Utenoje. Su šio autoriaus kūriniais užaugo ne viena karta.

Šių metų pradžioje rašytojas atšventė jubiliejų, kurį Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka pažymėjo projektu – nutarta sukurti interaktyvų edukacinį žaidimą, kuris taptų priemone V. Račicko kūrybai populiarinti bei vaikų skaitymui skatinti visose Utenos regiono bei kaimyninėse bibliotekose. Rašytojas išleido daugiau nei 40 knygų. „Zuikos padūkėlio", „Šlepetės", „Berniukai šoka breiką" ir kitų kūrinių autorius prisipažįsta, kad jam labai patinka rašyti apie gerokai pašėlusius vaikus, kuriuos jis vadina teigiamais išdykėliais. Kūriniai pilni nuotykių, keblių ir komiškų situacijų, todėl labai tinkami linksmo ir įtraukiančio žaidimo siužetui sukurti.

Bendradarbiaujant su kūrybinių industrijų įmone „Iron Cat" (www.ironcat.lt), sukurta žaidimo koncepcija jau įgyvendinta. Vaikai kviečiami dalyvauti. Žaidimas žaidžiamas komandomis. Kelios komandos varžosi tarpusavyje atlikdamos kūrybines užduotis ir atsakinėdamos į klausimus. Už pademonstruotas žinias komandos renka taškus ir siekia laimėti. Tokiu būdu didinama motyvacija ir noras skaityti, knygose ieškoti teisingų atsakymų. Vaikai žaidžia planšetėmis. Dideliame ekrane rodoma žaidimo lenta, joje stebimi komandų ėjimai. Kiekvienas ėjimas – tai tam tikras mini žaidimas, kurio rezultatas nulemia, kiek taškų kiekviena komanda gauna. Užduotys trijų tipų – pagal duotą užduotį nupiešti knygos iliustraciją, pabaigti sakinį iš knygos apie Zuiką, atsakyti į klausimus. Taškai skiriami ne vien už tiksliausius, bet ir už kūrybiškiausius atsakymus.

Tokiu būdu interaktyviai pristatoma kraštiečio rašytojo Vytauto Račicko kūryba, vaikai ir paaugliai įtraukiami į jo literatūrinių kūrinių ir jų personažų gyvenimo peripetijas, sukuriamas nuotykis, kurio dalyviai įgyja ne tik literatūrinių žinių, bet ir lavina savo kūrybiškumą.

Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Svečiai iš Obelių

Šiandien kultūros paso programoje „Šokiai su bitutėmis“ lankėsi mokiniai net iš Obelių gimnazijos ! Pirmokai sprendė viktoriną ir atsakinėjo...